top of page
MainPhoto.JPG
23. 6. až 5. 7.

Termín

Délka cesty / kurzu

13 / 5 dnů
49 900 Kč

Cena

Mulbekh

Podpořená škola

BENEFIČNÍ KURZ BUDDHISMU

Mulbekh, Ladakh, Indie

CESTA

V rámci pětidenního kurzu se seznámíte se základy buddhistické filozofie, praxe a symboliky. Ve volných chvílích vás tamní obyvatele provedou po místních klášterech a svatých místech. Vezmou vás za šamanem nebo tibetským doktorem abyste nasály prostoupení buddhismu všemi aspekty společnosti. Navštívíte vesnické veselice, místní rodiny nebo se naučíte dělat tamní jídlo. S tamní obyvateli budete dělat cokoliv co vás přiblíží k autentické podobě jejich kultury. Celé to bude dávat smysl, protože cesta je sociálním podnikáním místní školy, která si tím přivydělává bud na bezplatné vzdělání pro nejchudší nebo stavbu nových školních budov.

1. AŽ 5. DEN – HLAVNÍ MĚSTO LEH

Odlet z Prahy a následující den přílet do hlavního města Ladakhu Leh. Třídenní postupná aklimatizace. Účastníci polovinu dne odpočívají a polovinu dne mají poznávací program v hlavním městě a případně okolí. Pátý den jedou autem z hlavního města Leh do vesnice Mulbekh se zastávkou na některém z tamních klášterů. Po příjezdu do vesnice Mulbekhu se ubytují, odpočinou a následně se připraví na začátek kurzu.

6. AŽ 10. DEN – KURZ BUDDHISMU VE VESNICI MULBEKH 

Program je kombinací přednáškových sekcí dlouhých přibližně dvě hodiny a poznávacího programu po okolí. Například po ranní přednášce o filozofii vás vezmou na prohlídku tamního kláštera, kde vám na nástěnných malbách vysvětlí kolo života a večer budete mít druhou dvouhodinovou lekci. Další den půjdete hodinový trek kaňonem řeky k posvátným jeskyním, kde si zkusíte meditaci a po cestě zpět se zastavíte v domácnosti tibetského doktora. Program nejde přesně dopředu stanovit, protože bude reflektovat co se zrovna bude na vesnici dít. Nejedná se o turistické atrakce – můžeme vám tedy garantovat autentičnost, ale ne dostupnost „za každého počasí“.

11. AŽ 13. DEN – NÁVRAT DOMŮ

cesta z vesnice Mulbekhu do Lehu, ubytování a nocleh. Další den let z Lehu do Delhi a jeden den v Delhi, nocleh v Delhi. Ráno let z Delhi do Prahy. 

PROGRAM

CENA 

  • Mezinárodní zpáteční letenka Praha Delhi a vnitrostátní zpáteční letenka Delhi Leh (do ceny 22 000 Kč)

  • Transport (pronájem aut)

  • Veškeré ubytování (v hotelu v hlavním městě Leh, Mulbekhu v průběhu kurzu)

  • Program akce - prohlídka hlavního města, kurz ve vesnici Mulbekh, kulturní program ve vesnici mulbekh

  • Stravování (částečně)​ - V průběhu kurzu ve vesnici Mulbekh škola zajišťuje snídaně, obědy a večeře

  • Dar na podporu školy v Mulbekhu ve výši 14 400 Kč

  • Stravování (částečně) - jídla v průběhu pobytu v hlavním městě nebo v průběhu přesunu do vesnice Mulbekh - Útrata bude přibližně 2 500 Kč 

  • Vízum - cca 700 Kč

  • Pojištění - cca 1 690 Kč

  • Ubytování a program mimo pobyt v Ladakhu, tj. pobyt Delhi na zpáteční cestě z Ladakhu domů.

LEKTOR KURZU:

DOKTOR TSEWANG SMANLA 

Pan Smanla je sedmou generací rodinné tradice tibetských lékařů. Již po 35 let je aktivním praktikujícím doktorem. Po 10 let vedl neziskovkou organizaci, která usilovala o udržení tradice tibetské medicíny v Malém Tibetu a její sblížení a stanovení předností vůči alopatické léčbě. Tsewang je jediným lékařem z Malého Tibetu, který úspěšně provozuje svou praxi v šesti evropských zemích (Německo, Anglie, Švýcarsko, Rakousko, Česko a Slovensko), kde léčil již 3500 pacientů.

Ve vesnici Mulbekh si v roce 1992 založili školu, aby zajistili vzdělání dětem v jejich rodném prostředí. Brontosauři v Himálajích podporují rozvoj školy Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh od roku 2008. Od té doby se zvýšil počet dětí z 80 na 250, studenti se stali nejlepšími z celého okresu a na investice jsme získali 14 mil. Kč včetně darů od Dalajlámy. Každý ve vesnici vás pozdraví Ahoj, na požádání zazpívá To ta Heľpa, popřípadě vás seznámí s místním klukem, kterému všichni říkají Jarda Jágr a který má doma dres podepsaný od skutečného Jágra s věnováním pro Lobsanga. Více o výsledcích spolupráce zde.