top of page
190713_3401_Mulbekh.jpg

15 let jsme podporovali školu v Mulbekhu. Pomoc dělala radost u nás i v Himálaji. Radost chceme šířit i dále. Vybrali jsme další dvě školy ve Spiti a Mustangu. Jako první možnost podpory zde můžete odjet pomáhat jako dobrovolník. Pokud se testovací spolupráce podaří, nabídneme novým školám stejně komplexní podporu jako škole v Mulbekhu.

PODPORUJEME DVĚ NOVÉ ŠKOLY

VÍCE INFORMACÍ O ZMĚNE V NAŠÍ NEZISKOAVCE

PODPOROVAT VZDĚLÁVÁNÍ V HIMÁLAJI JE ÚŽASNÉ

POJEĎTE S NÁMI ZAŽÍT, ŽE BEZ TOHO NEMŮŽETE BÝT!

O NÁS

Naše neziskovka při této příležitosti mění jméno z Brontosauři v Himálajích na Himálajský patron. Veškeré možnosti podpory všech škol přesuneme v budoucnu na tento web. Původní web naší neziskovky níže.

http://www.brontosaurivhimalajich.cz/

15 let jsme podporovali školu ve vesnici Mulbekh (Ladakh, Indie). Pomoc dělala radost u nás i v Himálaji a my jsme ji chtěli šířit dále. Vybrali jsme další dvě školy – jednu v údolí Spiti v Indii a druhou v údolí Mustang v Nepálu. Jako první možnost podpory zde můžete odjet pomáhat jako dobrovolník. Pokud se testovací spolupráce s novými školami podaří, nabídneme jim stejně komplexní podporu jako škole v Mulbekhu. Těšíme se až ostatní školy budou mít solárně vytápěné budovy, pestrou výuku a vzdělání dostupné pro všechny.

Život obyvatel Malého Tibetu nezadržitelně směřuje do moderní podoby. Aby si tamní obyvatele vzali z původní kultury to nejlepší, musíme jim pomoci ke kvalitnímu vzdělání. To nám umožní čerpat inspiraci z jejich kultury i v budoucnu.

PROČ TO DĚLÁME

Jsme přesvědčení, že Češi mají více financí a technických znalostí, které mohou obyvatelům Malého Tibetu zlepšit život. Tamní mají inspirativní kulturní zvyky, buddhistické učení, medicínu a úzký kontakt s přírodou, kterou mohou být pro čechy důležitou alternativou. Brontosauři v Himálajích umožňují vzájemné přednosti vyměňovat. Věříme, že si tamní umějí zajistit lepší budoucnost na základě vlastní píle a nepotřebují naši záchranu.

VYMĚŇUJEME ENERGIE NEZACHRAŇUJEME

Školám v Himálaji pomáháme v jejich rozvoji. V případě školy v Mulbekhu chceme, aby měli stejnou školu jako mají u nás na každé vesnici. V případě škol ve Spiti nebo Ghami budou cíle stanoveny po úspěšné testovací spolupráci.

 

U Mulbecké školy chceme, aby jejich školní kampus měl všechny třídy, jídelnu nebo aby učitelé měli kanceláře. Budovy budou moderní stavby, které však budou reflektovat tradiční ráz. Děti budou moderně vzdělávány s inspirací v Buddhově učení a za finančně dostupných podmínek lidem všech sociálních vrstev - více zde.

V případě školy v Ghami může spolupráce  směřovat k posílení solárního vytápění tak, aby škola mohla být provozovaná i v zimě (více). V případě Spiti bychom se rádi věnovali zřízení poboček v okolních vesnicích, aby děti nemusely od tří let bydlet v osamění na školním internátu - více zde a zde.

CO PODPORUJEME

K realizaci našich plánů potřebujeme Himálajské patrony – pravidelné dárce.

V případě školy v Mulbekhu sháníme 500 patronů, kteří zajistí lepší budoucnost pro 3500 obyvatel tamní vesnice. Obě skupiny se snažíme vzájemně propojit a vyměňovat jejich přednosti. Například zasíláním emailů, cestami patronů do Malého Tibetu, setkáními s Tibeťany v ČR a zasíláním vzájemných pozorností.

V případě škol v Ghami a Spiti začneme získávat patrony po úspěšné testovací spolupráci.

POTŘEBUJEME HIMÁLAJSKÉ PATRONY

ZMĚNA Z BRONTOSAURŮ V HIMÁLAJÍCH NA HIMÁLAJKÉHO PATRONA

Naše neziskovka se mění, není to jenom změna jména. Dříve jsme podporovali jenom jednu školu, teď budeme podporovat více škol. Příznivcům nabídneme více možností, jak mohou pomáhat. Bude možné jet do Himálaje a pomáhat na více místech, pravidelnými dary podporovat více škol nebo zvát do ČR více tamních obyvatel na inspirační pobyty. Doufáme, že uděláme v Čechách i Himálaji více lidí spokojených.

 

Změna je také velká zodpovědnost. Moc si přejeme, aby bylo všechno k lepšímu, ale jsme si vědomi, že to není samozřejmost. Povede skutečně rozšíření možností pomáhat k většímu zájmů příznivců o rozvojovou pomoc? Bude vzájemná konkurence škol přínosem – jak si třeba poradíme s tím, že na místo opěvované legendami, jako je třeba údolí Mustang, může přitahovat více lidí než třeba jiné místo, kde se vedené školy více snaží.

 

Současní Himálajští patroni nemusí dělat žádné změny. Zůstanou patrony školy v Mulbekhu a jejich dary budou využity na podporu školy v Mulbekhu jako doposud. Dvě nové školy si začnou akumulovat patrony po skončení testovací spolupráce. Pokud se někdo bude chtít stát patronem nové školy, vyzveme jej k tomu za rok, buď v roce 2025 nebo 2026.

 

Držme si palce a doufejme v lepší společný svět.

bottom of page